Vítejte

liga neregistrovaných
Skončil další ročník PLN, kterého se zúčastnilo 28 družstev, která byla rozdělena do tří lig. První a druhá liga po osmi družstvech hrála systémem každý s každým, ve třetí lize bylo 12 družstev rozděleno do dvou skupin kde také hrála každé s každým a pak podle pořadí byly vytvořeny 3 skupiny o umístění. První liga byla dramatická do posledních hodů, a nakonec vítězství H-kompletu nad Všeobecnou žízní rozhodlo o celkovém vítězi, jímž se stalo družstvo Závorovy ovečky. Za tuto družstvo v průběhu ročníku nastupovali Jirka Müller, Jiří Nešický, Jan Majksner a v neposlední řadě Iva Horáková. Věčná žízeň se musela spokojit s 2. místem a 3. skončili Pivoni. Rovněž poslední kolo rozhodlo o sestupu Kohoutů.
Oproti 1. lize druhá nebyla tak dramatická i když o vítězství se rozhodlo až v dohrávce a porážka Budvar Teamu znamenala vítězství a postup do 1. ligy pro Blakylpins. Na sestupovém místě skončilo KTK, které by mělo pro příští ročník být nahrazeno vítězem 3.ligy – LDT týmem.
Nejvyššího průměru mezi jednotlivci dosáhl Petr Svrček z družstva Grandetým a to 259,2 ze šesti startů. Za ním skončil druholigový Filip Grepl z KTK 254,9 ze sedmi startů. Třetí pak byli shodně Iva a Jaroslav Horákovi (sourozenci i když každý z jiného družstva) 253,2 ze šesti startů. Nejvyšší náhozy měla družstva Závorovy ovečky a H-komplet 797, z jednotlivců pak Ruda Chládek z AHRy 295 a mezi ženami Iva Horáková 283. Soutěž je mezi hráči velmi oblíbená a věříme, že se jí v dalších ročnících zúčastní více družstev.

Začal 3. ročník Hylvátského Poháru Mládeže
V neděli se uskutečnilo první kolo dorostenecké divize dorostu a zároveň první kvalifikační turnaj Hylvátského Poháru Mládeže. Výsledky, které byly dosaženy při první kvalifikaci letošního ročníku najdete pod tímto textem jak v PDF tak v excelovém souboru. Hodu zdar!1. Kvalifikace HPM 2020/2021 - PDF


1. Kvalifikace HPM 2020/2021 - EXCELMistrovství Pardubického kraje 1. část
Na Mistrovství Pardubického kraje jsme získali zlatou medaili a přebornický titul. Vojta Morávek zvítězil v kategorii žáků a vybojoval si tak postup na žákovské mistrovství ČR, které se bude konat 18. a 19. dubna v Aši. Mezi žákyněmi nejlépe skončila Jana Poláková na 4. místě, mezi dorostem Matěj Mach pátý a v juniorech Petr John šestý. Celkem se mistrovství zúčastnilo 18 našich hráčů - 3 muži, 2 senioři, 1 junior, 5 dorostenců, 3 žáci a 4 žákyně.
Mistrovství Pardubického kraje 2. část
O víkendu 25. ledna proběhla druhá část Mistrovství Pardubického kraje. Náš oddíl má další medaili, tentokrát bronzovou o kterou se zasloužil Láďa Kolář v kategorii seniorů, kde obsadil 3. místo a 2 kuželky ho dělily od postupu na Mistrovství ČR. Mezi muži z našich hráčů dopadl nejlépe Januška, který v kvalifikaci obsadil 6. místo a do finále nenastoupil. Tím skončil celkově na místě osmém.
29. Ročník ligy neregistrovaných je už za dveřmi
Již 29 ročník Podorlické ligy neregistrovaných se uskuteční následující sezónu na Hylvátské kuželně. Dlouholetá soutěž pořádána naším oddílem bude pokračovat i v následujícím ročníku od října do dubna příštího roku.


Tříčlenná družstva složená z mužů i žen starších 12 let startují v disciplíně 3x60 hodů sdružených. Družstva budou dle výkonnosti zařazena do jednotlivých skupin ve kterých spolu sehrají soutěž systémem každý s každým. Rozpis soutěže v kterém naleznete veškeré informace je přiložen pod tímto článkem. Prosíme všechna družstva ať už nová nebo stávající o dodržení termínu přihlášení viz. rozpis níže.Rozpis PLN 2019 PDF


Rozpis PLN 2019 DOC


Zemřel Agaton Plaňanský
Ve středu 21.8.2019 naše řady navždy opustila ve věku 84 let legenda našeho oddílu a východočeských kuželek pan Agaton Plaňanský. Odešel náš velký kamarád, spoluhráč, trenér a v neposlední řadě bývalý dlouholetý předseda našeho oddílu. Jeho hráčské umění a přístup ke sportu nám bude scházet. Čest jeho památce

Soustředění mládeže v Jeseníku
Ve dnech 13. až 17. srpna proběhlo první přípravné soustředění mládeže v dějinách našeho oddílu. Příprava na nadcházející sezónu probíhala v Jeseníku, kde jsme měli zajištěné ubytování a zamluvenou kuželnu s místním oddílem SKK Jeseník.
Na soustředění nás čekala jak herní, tak i fyzická příprava. Celkem se zúčastnilo 11 hráčů, včetně 4 hráček našeho staršího žactva a dorostu. Nutno dodat, že na soustředění nebyli přizváni mladší žáci, kteří taktéž tvoří hráčskou základnu naší mládeže. Po letošní zkušenosti doufám, že i oni budou součástí soustředění, plánovaného na příští rok.
Děkuji všem, kdo se soustředění účastnil za bezproblémový průběh. Především děkuji trojici Monice Wajsarové, Karlu Řehákovi a Michalu Vondroušovi, kteří mi pomohli naše první soustředění zorganizovat a pomohli s jeho přípravou a hladkým průběhem.
Doufám, že soustředění nám dodalo další zkoušenosti, které začneme využívat již na začátku dalšího soutěžního ročníku, který pro naši dorosteneckou ligu začíná již 8.9.2019.
S pozdravem a poděkováním všem účastníkům soustředění Jan Vencl, vedoucí mládeže.

Pro více fotek klikni na přečíst vše!


Hylváty na Mistrovství světa v Kuželkách
Dne 21.5.2019 jsme vyrazily na výlet do Rokycan u Plzně na Mistrovství světa v kuželkách roku 2019. Celodenního výletu se účastnilo dvanáct členů našeho oddílu a to především starší žactvo a dorost. Po příjezdu jsme mohly zhlédnout parádní představení Srbské reprezentace v zápase proti Makedonii a to především v podání trojice Kovačič (675), Zavarko (675), Baranj (677).V půl dvanácté začal zápas naší domácí reprezentace proti Polsku. Napínavý zápas dopadl lépe pro nás a to především zásluhou výborně hrajícího Milana Svobody (683). S dobrým pocitem z vítězného představení naši reprezentace a s dobrou náladou která na tribuně panovala, jsme se pomalu přesunuli zpět na vlakové nádraží a na cestu domů. Všem zúčastněným bych rád poděkoval za průběh výletu, který se nám troufnu tvrdit povedl.Pro více fotek klikni na přečíst vše!


Hylvátský pohár mládeže
O uplynulém víkendu proběhlo finále prvního ročníku Hylvátského poháru mládeže. Ve čtyřech kategoriích startovalo celkem sedmnáct členů mládeže našeho oddílu. Kategorie Mladších žáků a Starších žákyň odehrála pohár na 60 hodů sdružených s tří hodovou dorážkou. Starší žáci hrály pohár na standardních 60 hodů sdružených. Nejstarší kategorie Dorostu odehrála pohár na 100 hodů sdružených. Finále poháru předcházely celkem tři kvalifikační turnaje, ze kterých si hráči přenášely nejlepší výsledek do finále. Nejlepší kvalifikační výsledek a finálový výsledek byly sečteny a tak byly vygenerovány celkové výsledky prvního ročníku. Kompletní výsledky a fotografie medailistů jsou k dispozici pod fotografií pod textem "Přečíst vše".Design and Code by WarNinG
Powered by PHP-Fusion copyright 2002 - 2010. Under GNU Affero GPL v3 licence.
Apycom jQuery Menus